BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kapitalistas ir darbas

Vasaris 12th, 2012 kapitalistas Posted in Instrukcijos |

Sėkmingas kapitalistas privalo dirbti, ir dirbti daug. Kai kuriose valstybėse socialistinės žiurkės gali daugmaž gyventi vien iš valstybės paramos, tačiau tau tai nepriimtina. Kaip kapitalistas, privalėsi turėti gerai apmokamą darbą. Turi du galimus karjeros kelius - vystyti savo verslą, arba dirbti specialistu pas kitą kapitalistą.

Įkūręs versla automatiškai tapsi kapitalistu. Deja, sėkmingą verslą sukurti sunku, tad tai niekaip negarantuoja tau sotaus kapitalistinio gyvenimo. Jeigu visgi nuspręsi kurti verslą, prisimink keletą esminių taisyklių:

 1. Mokesčius slėpti negražu ir pavojinga. Jeigu tavo valstybė apkrauna tave dideliais mokesčiais, jie yra supuvę socialistai. Geriau išvažiuok kitur.
 2. Su darbuotojais būk atsargus. Gali samdyti dvi rūšis: visiškus varguolius arba kapitalistus-specialistus. Visi kas per vidurį galų gale įkurs profesinę sąjungą ir turėsi kasdien bendrauti su socialistinėm žiūrkėm. Visiškus varguolius gali įdarbinti ten, kur kol kas neturi automatinio sprendimo. Specialistus gerbk ir tausok, jie atneša tau daugiausiai pinigų.
 3. Kaip šėtonas kryžiaus venk sričių, kur reikia daug mažai kvalifikuotų darbuotojų. Tai yra pagrinde mažmeninė prekyba ir maisto gamyba (išskyrus aukšto lygio restoranus). Venk sričių, kur darbą sunku automatizuoti - varguoliai pradės galvoti, kad jie nepakeičiami ir gali įkurti profesinę sąjungą.
 4. Ar sakiau, kad profesinės sąjungos šūdas? Jeigu tavo varguoliai susivienys, turėsi problemų. Teks kelti algas arba verslas stos, o varguoliai daugiau pinigų paprastai nenusipelno/neuždirba. Pasistenk paieškoti automatizavimo sprendimo, arba perkelk gamybą į Kiniją - ten varguoliai kol kas per daug nesišakoja.
Jeigu verslas - ne tau, nenusimink. Puikiai galima būtų kapitalistu-specialistu. Čia labai svarbu teisingai pasirinkti specializavimosi sritį. Venk humanitarinių ir socialinių sričių - ten iš principo socialistinių žiūrkių lizdai, o ir tokių darbuotojų kapitalistam reikia labai mažai. Mokykloje nesisekė matematika? Šūdas, biče, visi geriausi specialistų karjeros keliai prasideda nuo matematikos mokyklos suole. Tačiau viskas įmanoma - prisimink, kaip specialistui tau svarbiausia kurti vertę savo kapitalistinei įmonei, o vertę galima kurti įvairiai. Vienok, geriausios sritys yra:
 • IT ir panašus šūdas. Bobų ten mažai, bet algas moka geras. Niekas to nenori mokytis, bo gana sunku ir nelygis, todėl specialistų visada trūksta. Čia vienas geriausių variantų, imk IT ir neapsiriksi.
 • Inžinerija. Kiek tavo draugų moka pastatyti tiltą arba dangoraižį? Jeigu tu moki, automatiškai esi paklausus specialistas. Turėk omeny, kad vakarų pasaulyje statybų tempai mažoki, tad gali tekti pakeliauti. Visokie arabai turi daug pinigų, bet tingi dirbti - tiltus statysi ten.
 • Geologija / žemės mokslai. Nafta, biče, nafta ir dujos - tegu socialistinės žiūrkės bei ekologinės padugnės rėkia apie atsinaujinančią energiją, bet juk tu žinai geriau - nafta yra esmė. Jeigu moki išgauti naftą, gyvensi gerai. Tik vėlgi - teks pakeliauti.
 • Karas. Ne visai specialybė, bet jeigu moki sukurti geriausią patranką ar raketą pasaulyje, pinigų tau niekada nepritruks.

Nenusimink, jeigu nemoki nieko iš aukščiau išvardintų, ne viskas prarasta. Pagrindinė specialisto taisyklė - mokėk ką nors, ko nemoka kiti. Ir ko visiems reikia. Geriausias pavyzdys - būk gydytojas. Beveik visame pasaulyje uždirbsi nemažas babkes, tačiau būk atsargus. Ligoninės - iš principo socialistinių žiūrkių lizdai (išskyrus Ameriką). Bandyk įsidarbinti privačioje ligoninėje. Varguolius tau gydyti neįdomu. Geriausia - būk plastikos chirurgu. Ir papų pačiupinėt gausi, ir pinigų netruks.

Ar turiu tau sakyti, kad vengtum valstybės tarnybos? Net ir JAV ten yra socialistinių žiūrkių lizdai. Ir profsąjungos klęsti. Karjeros galimybių mažai ir pinigų moka ne per daugiausiai. Valstybės tarnyboje galima vogti arba imti kyšius, tačiau tai nedora ir rizikinga, o ir kyšius turėsi imti iš kitų kapitalistų, kas iš principo negerai.

Padėk viešpatie niekada nestok į jokią profsąjungą. Kapitalisto akyse iš kart nukrisi iki socialistinių žiūrkių lygio. Tau nereikia profsąjungos. Tu nueisi pas šefą-kapitalistą ir pats susitarsi, kad tau pakeltų algą. Nes tu sukuri tiek pridėtinės vertės, kad tau algą kelti galima. Prosąjungose susivienija socialistinės žiūrkės, kurios jeigu galėtų išvis norėtų nedirbti ir gauti algą. Venk ir viskas.

Vienu žodžiu, mesk tą istorijos mokytojo darbą ir mokykis statyti dangoraižius arba kurk patrankas. Tavęs laukia šviesi kapitalistinė ateitis su tikru šampanu ir nuogomis moterimis. Ar jau susidomėjai?

Vorenas Bafetas su tavimi!

Patiko (0)

Rodyk draugams


3 Responses to “Kapitalistas ir darbas”

 1. Jaučiu yra ir vidurio kelias…
  Geras straipsnis ir savalaikis.
  Ačiū Vorenai Bafetai.:)

 2. Noriu pripazinti kad tai negincijamai gilios eilutes ir del sios prizasties tikrai buvo butina paskaityti. Kad tik iseitu dazniau rasti panasaus kokybiskumo straipsniu.

 3. Tenka sutikti kad tai tikrai vertos demesio eilutes o del sios priezasties neabejotinai buvo linksma paskaityti. Vertetu dar dazniau surasti ko nors panasaus!

Leave a Reply